Cena zateplení fasády za m2 , r.2024

Zhotovení zateplení fasády rodinného domu.

Zateplení rodinného domu je bezesporu velice finančně náročný projekt pro každého majitele nemovitosti.
Je proto v zájmu každého majitele, aby zateplení domu bylo provedeno předepsaným technologickým postupem, z kvalitních materiálů a za podmínek, uvedených výrobcem zateplovacího systému. Aby zateplená fasáda chránila Váš dům a Vaši peněženku co nejdéle, je před zateplením domu třeba zajistit:

1. Firmu, která zateplení Vašeho domu provede.
Prověřte reference a recenze firem, než jim zateplení fasády vašeho domu svěříte. Nechte si vyhotovit kompletní cenovou nabídku. Při vyhodnocování nabídky zjistěte, zda nabízený zateplovací systém je kompletní. Jako vždy platí, že nejlevnější, není nejlepší. Pokud zateplená fasáda nebude obsahovat všechny systémové prvky a nebude dodržen správný technologický postup, může být naopak ve výsledku tato fasáda nejdražší pro svou nízkou životnost. Ze zkušenosti víme, že zhotovit kvalitně zateplení fasády za cenu 1200Kč/m2, včetně materiálu, nelze. Je jasné, že firma za tuto cenu zateplení fasády nedodělá nebo bude zateplení uspěchané, nekvalitní s nízkou životností.
Za roky 2022 a 2023 jsme dodělávali, opravovali a dokončovali 6 fasád po růžných firmách či partách, které zákazník vyhodil pro nespokojenost.

2. Kontrolu , aby firma postupovala podle technologických postupů daných výrobcem. Použitý zateplovací systém by, kromě izolantu, měl obsdahovat i prvky jako: zakládací lišty, APU lišty, rohové lišty, podparapetní lišty, okaplnicové lišty, klempířské prvky, kotvy v předepsaném množství, zátky, atd. Aby se dodržel správný postup lepení izolantu - ano i zde existuje správný technologický postup daný výrobcem. Nelze lepit pouze na "buchty". Důležité je pohlídat si, aby se finální silikonová či akrylátová omítka aplikovala na vyzrálý, penetrovaný povrch, jinak jde o vyhozený materiál a práci.

3. Klimatiké podmínky, aby zhotovitel nepracoval v teplotách pod 5 st. a naopak, aby použil ochranné sítě proti přímém slunečnímu svitu. Není nic proti, když se zeptáte zhotovitele také na to, zda např. používají řezačku na desky. Pokud ne, hrozí, že budete mít polystyrenové kuličky opravdu všude, i u sousedů.

4. Lešení. Pokud kývnete na to, že Vám bude účtována cena lešení podle skutečných nákladů, vystavujete se tomu, že např. pro nepřízeň počasí nebo při "melouchaření" party jinde na stavbách, budete platit za lešení horentní sumy. Chtějte pevnou cenu.

5. Zvažte, zda máte dost sil a prostředků pro zateplení domu svépomocí. Často je pak nutné povrch rovnat a brousit, aby finální silikonová omítka byla perfektní. V některých případech je nutné, při nerovnostech, použít i hrubší finální omítku, aby byl výsledek podle očekávání. Má však větší spotřebu, tudíž i výslednou cenu. Tyto výzvy máme ale nejraději.:-).

Cena za zateplení fasády rodinného domu EPS 70, 200mm, včetně lešení.

Cena se samozřejmě liší podle tloušťky a typu použitého izolantu. Dále se cena liší, zda je cena za m2 bez materiálu nebo za m2 s materiálem.
Pro představu ale uvádíme nejběžnější skladbu zateplovacího pláště. Standardní, aktuální, cena za zhotovení kompletního zateplení fasády za m2, polystyrenem EPS 70,200mm, s použitím všech systémových prvků, včetně lešení s pevnou cenou v čase, je 2000Kč/m2. Pokud trváte na vlastním materiálu, tak naše cena pouze za práci, včetně lešení je 1200Kč/m2 zateplené fasády.
Více o tom, jak zateplení fasády provádíme, najdete zde
Přejeme šťastnou ruku při výběru té správné firmy na zateplení Vašeho domu.

Aleš Pokorný Registrován jako specialista v programu Nová zelená úsporám

Pokorný Aleš - Zednické práce na Firmy.cz
BUY NOW